Hakkında

Hacettepe Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünü 2005 yılında bitirmiştir. 2005-2006 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak sınıf öğretmenliği yaptı. 2007 yılında Hacettepe Üniversitesi İlköğretim Bölümünde yüksek lisans eğitimine ve aynı yıl Hacettepe Üniversitesi, Sınıf Öğretmenliği Ana Bilim Dalında araştırma görevliliğine başladı. 2015 yılında Hacettepe Üniversitesi İlköğretim Bölümünde “Çocuklar İçin Felsefe Eğitimi Üzerine Nitel Bir Araştırma” adlı doktora çalışmasını tamamladı. Halen Dr. Öğretim üyesi olarak bu kurumda çalışmalarına devam etmektedir.

2014 yılında Çağdaş Drama Derneği Liderliği/Eğitmenliği programını ve 2017 yılında Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezinin düzenlediği Çocuklar İçin Felsefe Eğitmen Eğitimi Programını tamamlamıştır.

Çocuklarla felsefe üzerine çalışmalar yapmakta eğitimler ve eğitimci eğitimleri vermektedir.

ÖĞRETMENLER İÇİN ÇOCUKLARLA FELSEFE

Çocuklar için felsefe ya da çocuklara felsefe sadece çocukları değil biz öğretmenleri de sorgulamaya davet ediyor. Tüm öğretmenlerimize açık olan atölyemizde, çocuklar için felsefeyi, felsefe yaparak tanıyoruz. Bu süreçte oyunlar, görseller ve renkli materyaller bize eşlik ediyor. Çocuklar için felsefenin amaçlarını, sorularını, değerlendirme sürecini, materyallerini ve öğretmenin rolünü birlikte keşfediyoruz.

 

Öğretmenler için Çocuklarla Felsefe