Hakkında

1992 yılında Gazi Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliğinden mezun olmuş, 2005 yılında da Ankara Üniversitesi’nde Yaratıcı Drama Yüksek Lisans programını tamamlamıştır. 10 yılı anaokulu öğretmenliği, 16 yılı Okul müdürlüğü olmak üzere Milli Eğitim Bakanlığında 26 yılı aşkın süredir görev almaktadır. 2 yıl süresince Gazi Üniversitesi Okul öncesi öğretmenliği bölümünde konuk öğretim görevlisi olarak hizmet vermiştir.

Eğitmen / Lider olarak 16 yıldır görev almaya devam ettiği Çağdaş Drama Derneğinde Genel Sekreterlik, Genel Başkan Yardımcılığı gibi görevler üstlenmiş, 12 yıl süresince Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Yaptığı çalışmalardaki deneyimleri çeşitli hakemli dergilerde yayınlanmış, çeşitli makale ve yazılarını paylaşmaya devam etmektedir. Millî Eğitim Bakanlığı, farklı üniversitelerin ve okulların düzenlediği çeşitli, eğitim, kurs, seminer ve kongrelerle birlikte kendi düzenlemiş olduğu çeşitli eğitimlerde binlerce ebeveyn, öğretmen ve öğrenmeye meraklı yetişkine ulaşmakta ve bilgilerini paylaşmaktadır.

Kalemini Kap Gel!

“Sınıf Yönetimi”

Eğitim ve öğrenme sürecinin vazgeçilmez araçlarından birisidir kalem. Kurşun kalem, tükenmez kalem, uçlu kalem, dolma kalem, keçeli kalem, asetat kalem… Çeşit çeşit, tıpkı sınıfımızdaki çocuklar gibi. Biz öğretmenlerden beklenen ise kendimizi tüketmeden her birinin kendine özgülüğünü kaybettirmeden, barış ortamında öğrenmelerini sağlamak. Hiç kolay değil elbette. Yaşamdan edindiğimiz pratiklerimizi ortaya koyup; öğrenenin bireysel özellik ve ihtiyaçları, öğrenme ortamı, okul iklimi, öğrenen merkezli eğitim, merak ve alternatif yöntem ve teknikleri birlikte deneyimleyeceğiz. Katılımcıların gelirken en az 5 farklı kalemle gelmesi süreci zenginleştirecektir.

Kalemini Kap Gel! "Sınıf Yönetimi"