Hakkında

Muğla Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden 2009 yılında lisansını ve 2010 yılında yüksek lisansını tamamlayarak 2011 yılından bu yana bir kamu kuruluşunda eşitlik alanında çalışmalar yürütmekte, uzman sosyolog olarak görev yapmaktadır. Çağdaş Drama Derneğinde yönetim kurulu üyeliği yapmış olup kurumda eğitici eğitmenliği ve proje danışmanlığı yürütmektedir.

Okul, STK, şirket, kamu kurumları, müzeler, mahalleler, üniversitelerde alanda toplumsal cinsiyet eşitliği, haklar, önyargı ve ayrımcılık alanında çeşitli gruplarla (öğretmenler, veliler, çocuklar, kurum yöneticileri/çalışanları vb.) atölyeler sürdürmekte ve program geliştirmektedir. Kadın çalışmaları ve cinsiyet algısı alanında birkaç yayına da katkıda bulunmaktadır.

2009 yılında başladığı ve hala sürdürdüğü doğaçlama tiyatro alanında eğitimler ve atölyeler yürütmekte, doğaçlama tiyatro festivali organizasyonunun oluşum ve uygulama sürecinde aktif rol almaktadır.

 

Doğaçlama Teknikleri İle Kendiliğinden Öğrenme

Doğaçlamayla sadece sahnede mi karşılaşırız? Rutin olduğunu düşündüğümüz yaşamda doğaçlama davranmak mümkün mü? Peki ya doğaçlamayla öğrenmek? Atölyede, doğaçlama egzersizlerin kendiliğinden öğrenme sürecine etkisi çeşitli doğaçlama teknikleriyle ele alacağız. Ve bu teknikleri öğrenme süreçlerinde kullanıp birlikte üreteceğiz.

Doğaçlama Teknikleri ile Kendiliğinden Öğrenme